Ada’da küme düşmenin kaldırılması tartışılıyor!

Ada'da küme düşmenin kaldırılması tartışılıyor! Ada'da küme düşmenin kaldırılması tartışılıyor!

Premier Lig’de yeni sezon 17 Haziran’daki iki karşılaşmayla beraber kaldığı yerden devam edecek. Peki lig bitirilemezse ne olacak? Küme düşme kaldırılacak mı? İşte son büyümeler…

Premier Lig yönetimi sezonu devam ettirmek için her şeyi yapıyor ancak bu işin bir garantisi yok. Özellikle küme düşme hattına yakın olan kulüpler sezon bitirilemezse ne olacağını merakla bekliyor.

Sky Sports’a konuşan bir kulüp sahibi, “Sezonun bitirilememesi halinde küme düşmenin kaldırılmasını istiyoruz. 10 kulüp eş biçimde düşünüyor” ifadelerini kullandı. 

Premier Lig’in yeni bir kaide getirmesi için en az 14 kulübün bu doğrultuda görüş bildirmesi gerekiyor. 

Ada’da lig sıralamasının maç başına puan ortalaması usulüyle tanımlanması da gündemde. Çünkü her ekip aynı maç rakamına sahip değil. 

Premier Lig’in son 10 sırası:

11- Crystal Palace 39 puan
12- Everton 37 puan
13- Newcastle United 35 puan
14- Southampton 34 puan
15- Brighton 29 puan
16- West Çiğ United 27 puan
17- Watford 27 puan
18- Bournemouth 27 puan
19- Aston Villa 25 puan
20- Norwich 21 puan

Münazara Türkiye ile eş mi?

Ada’daki münazara uslara hemen Türkiye’deki müzakereyi getirdi. Ancak arada ehemmiyetli bir fark var. Premier Lig kulüpleri sezon bitirilemediği takdirde küme düşmenin kaldırımasını istiyorlar. Bizde ise 7 kulüp Süper Lig oynansa bile küme düşmenin kaldırılmasını öneri etmişlerdi. TFF İdare Heyeti ise son buluşmada bu müracaatı yalanladı.