Deli taraftar iş başında! 18 saat…

Deli taraftar iş başında! 18 saat... Deli taraftar iş başında! 18 saat...
Çılgın taraftar iş başında! 18 saat...

EMRAH KARALİNÇ/

Koronavirüs tehdidi nedeniyle verilen arayı sonlandıran Almanya’da maçlar seyircisiz oynanıyor. Almanya’da bir Hannover 96 taraftarının ekibine olan aidiyet duygusu gündem oldu. İşte detaylar…

30 yıldır Hannover’i her koşulda destekliyor

Almanya Ligi 2. Ligi ekiplerinden Hannnover 96’nın cefakâr taraftarı Patrick Zube, senelerdir olduğu gibi ekibini yalnız vazgeçmiyor. 1990 senesinden beri Hannover’i iç saha ya da deplasman ayırmadan destekleyen 46 yaşındaki Patrick Zube, koronavirüs nedeniyle maçlar seyircisiz oynandığı yarıyılda stadyuma giremiyor ama takviyesini esirgemiyor.

Stadyuma giremese dahi 18 saat yolculuk yapmayı bakımsızlık etmiyor

Ancak; bu karşın Hannover taraftarı ekibi göremese dahi 18 saat süren yolculuğa dayanıyor. 30 sene sonra ilk dış saha maçını kaçırdığında da içinin acıdığını söyleyen Zube, “Yaşamımın en makûs günü” ifadelerini kullanmıştı.

İçeri giremiyor ama stadyumun önüne gidiyor

Sandhausen ile dış sahada oynanan maçı Hannover 3-1 kaybetti. Zube’nin natürel olarak o maçta da COVID-19 tehdidi nedeniyle stadyuma girişine izin verilmedi. Buna karşın Hannover taraftarı, “Ne Yazık Ki içeri giremiyorum. Ama orada olmak zorundayım” diyor.

Televizyondan maç izlemeye karşı

Bu arada Sandhausen’den bir taraftar lideri, Patrick Zube’yi stadyumdaki bir pubda maçı televizyondan izlemeye davet etti. Zube, “Bunun yapamam. Maçı televizyondan izlemek acı verici” diyerek yalanladı. Zube, futbolcular ekip otobüsüne bindiğinde evine geri döndü.