“Tek pişmanlığım Galatasaray’a gitmek”

"Tek pişmanlığım Galatasaray'a gitmek" "Tek pişmanlığım Galatasaray'a gitmek"

DIŞ HABER/

Galatasaray’ın daha önceki futbolcularından biri olan Zvjezdan Misimovic, sarı-kırmızılı ekip hakkında dikkat sürükleyen ifadelere imzalaydı. Şimdilerde Bosna Hersek Futbol Federasyonu’nda idareyicilik yapan Misimovic, Galatasaray için ne dedi? İşte o söylemeler…

Misimovic, gündeme müteveccih söylemeler yaptı

Almanya Ligi’nde özellikle Wolfsburg’da zaferli işlere imza atan Misimovic, kendisiyle yapılan bir mülakatta futbolun gündemi hakkında konuştu.

Galatasaray’a transfer olduğu için pişman

2010-11 sezonunda Galatasaray’da forma giyen ve makûs geçen senenin ardından Rus takımı Dinamo Moskova’ya giden Misimovic, Galatasaray’a transfer olduğu için pişmanlık dinlediğini dile getirdi.

“Türkiye’de ya kahraman ya da eziksin”

Misimovic, “2010 yazında teknik direktörümüz Felix Magath Schalke’ye gitmişti. Ben  de Schalke’nin kuruluşlarındaydım. İmza atmak için her şey hazırdı. Ancak; yalanladım ve Galatasaray’a transfer oldum. Türkiye’deki yarıyılı unutmak istiyorum diyemem belki ama orada ya doruk ya da diptesin. Ya kahraman ya da eziksin” dedi.

“Tek pişmanlığım Galatasaray’a gitmek”

Kariyeri ismine her zaman zaferli olabilmek için gayret ettiğini söyleyen Misimovic, “Şayet savaşmasaydım geldiğim noktaya erişemezdim. Kariyerimden hoşnudum. Geçmişe de takılmıyorum. Tek pişmanlığım Wolfsburg’dan Schalke’ye değil de Galatasaray’a gitmek” ifadelerini kullandı.

“Kıskançlık kariyerim süresince beni etkiledi”

Ekim ayında taraftarlarla beraber maçlara başlamayı umduklarını anlatan Misimovic, genç oyuncular yetiştirmenin ehemmiyetine çekti. Ayrıca Misimovic, “Kariyerim süresince kıskançlık beni çok etkiledi. ‘Böyle bir otomobili hak etmedi’ diyenler oldu. Ya da, ‘Neden maç kaybettiklerinde utanmalarına karşın futboclular bara gidiyorlar’ diyenler oldu. Bence oyuncuların cılızlıkları değil eforlu özelliklerine odaklanmak gerek” söylemesini yaptı. 

Misimovic’in Galatasaray’a maliyeti

Misimovic'in Galatasaray'a maliyeti

Misimovic için Wolfsburg ile vadeli bir transfer uyuşması yapılmıştı. 2010-11 ve 2011-12 sezonu için 2,5 milyon, 2012-13 sezonunda da 2 milyon Euro ödeme yapılacağı ifade edilmişti. Futbolcu ile 4 senelik kontrat imza atılmıştı. Misimovic’e senelik 2.1 milyon Euro garanti fiyat ve 10 bin Euro da maç başı verileceği bildirilmişti.

Misimovic, Galatasaray’da kaç maç oynadı?

Kadro dışı da vazgeçildiği Galatasaray’da 9 maçta forma giyen Misimovic, yalnızca 632 dakika vakit aldı. Gol ya da asist üretemedi. Galatasaray’dan Misimovic ile alakalı yapılan ayrılık söylemesinde, Bosna-Hersekli futbolcunun bugüne kadar doğmuş ve sezonunun sonuna kadar doğacak olan toplam 1 milyon 541 bin Euro meblağındaki alacağından, kendisine toplam 300 bin Euro ödenmesi karşılığında feragat ettiği belirtilerek, “İşletmemizin bu oyuncunun kendisine ve Wolfsburg Kulübü’ne geleceğe müteveccih hiçbir vaadi kalmamıştır. Zvejdan Misimovic’e Galatasaray’a katkılarından dolayı teşekkür eder, bundan sonraki futbol kariyerinde zaferler dileriz” denilmişti.