Ve Beko resmen söylendi! İki sene için toplam…

Ve Beko resmen söylendi! İki sene için toplam... Ve Beko resmen söylendi! İki sene için toplam...

Beşiktaş, Beko ile forma göğüs sponsorluğu mevzusunda uyuşmaya varıldığını KAP’a bildirdi. Siyah beyazlılar senelik ne kadar alacak? Uyuşma kaç senelik? İşte ayrıntılar…

Vodafone ile yolları parçalayan Beşiktaş yeni forma göğüs sponsorunu buldu.

Beko ile uyuşan siyah beyazlılar, 2 senelik kontrata imzalaydı. 

Bu uyuşma karşılığı Beşiktaş’ın kasasına toplam 42 milyon TL girecek.

İşte Beşiktaş’ın KAP’a yaptığı söyleme

“Firmamız ile Arçelik Pazarlama A.Ş. arasında yürütülen görüşmeler sonucunda 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için forma göğüs sponsorluğu mevzusunda iki senelik uyuşma sağlanmıştır.

Uyuşma meblağı, Arçelik Pazarlama A.Ş. Beko tarafından ekibimizin forma göğüs sponsorluğu ve kontrat kapsamındaki öteki reklam haklarının kullanılması karşılığında, iki sezon için toplamda 42.000.000 TL + Katma Değer Vergisi  olarak tanımlanmıştır.

Kamuoyuna duyurulur.

Hürmetlerimizle”

Ahmet Nur Çebi’den söyleme

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sponsorluk uyuşmasıyla alakalı görüşlerini şu laflarla ifade etti:

“Beşiktaşımızın şöhretli tarihinde yeri ayrı olan efsane sponsorumuz Beko ’yu tekerrür şöhretli Beşiktaş formasının göğsünde görecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beşiktaş ve Beko birlikteliği bir sponsorluk ilişkisinin çok ötesinde. Kulübümüzün özünden efor aldığı, şampiyonluklara eriştiği senelerin bir bedeli olan Beko’nun şimdi tekerrürden özümüze dönüş hareketi başlattığımız bugünlerde ait olduğu yere dönmesi camiamız ismine son derece coşturucu. Tarihe geçen 90 ’lı senelerde ve 100. sene şampiyonluğumuzda hep ekip formasında sponsorumuzun eforunu hissettik. Bu iki dev marka beraber nice zaferlere, şampiyonluklara imzalaydı. Türk sporunu ileriye taşıyan bir kulüp olma misyonunu taşıyoruz. Tarihinin her yarıyılında alt yapıya – özkaynağına önemseyen bir kulüp olarak bu yarıyılda inanıyorum ki efsane sponsorumuz Beko, Beşiktaşımıza şanslı gelecek ve beraber yeni şampiyonluklara imza atacağız. İçinden geçtiğimiz güçlü günlerde Türk sporuna kattıkları bedel için Beko ’ya teşekkür ederim. Taraftarlarımızın gönlündeki sponsorluk uyuşmasının reelleşmiş olmasından ayrıca mutluyuz. Sponsorluğun tüm Beşiktaş camiasına hayırlı olmasını diliyor; Beko ’ya, Beşiktaşımıza ve Türk sporuna kattıkları bedel için şükranlarımı sunuyorum.”

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ise sponsorluk uyuşmasıyla alakalı şunları söyledi:

“Hissedarlarımıza daha fazla değebilmek, onların yaşamlarına daha fazla değer verebilmek, sıhhatli jenerasyonlar yetişmesine ve onları yetiştiren ailelere takviye olmak emeliyle spora yatırım yapıyoruz. Beko daha evvel 1990-2004 seneleri arasında Beşiktaş Futbol Ekibi ’nın formasında göğüs sponsoru olarak yer aldı. Beko sponsorluğunda geçen yarıyıl süresince Beşiktaş, 5 lig şampiyonluğu ve toplamda 17 kupa kazanarak tarihindeki en galibiyetli yarıyılı yaşarken Beko markası da tüm taraftarların gönlünde çok özel bir yere sahip oldu, ‘efsane sponsor ’ unvanını kazandı. 2014 itibariyle imza attığımız sponsorluk uyuşmasıyla Beşiktaş formasına yardımımızı devam ettirdik. Sponsorluk, 2018-2019 sezon sonuna kadar sürdü. Yaptığımız bu yeni uyuşma ile efsane sponsor Beko ’yu 16 sene aradan sonra bu bedelli formanın göğsüne taşıyor olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Sponsorluğun bu yeni yarıyılının her iki müessese için de hayırlı olmasını diliyorum.”